Yazılım Proje,Ekip ve Güvenlik Yönetimi

Share

Türk Bilişim Derneği

Kimler Katılmalı

Bilişim Teknolojileri  Yöneticileri, Bilişim Teknoloji Proje Yöneticileri, Yazılım Geliştiriciler, Proje Yöneticileri, Planlamacılar, Proje Takım Elemanları, Sistem Analistler, İş Analistleri, Yazılım Evi Sahipleri

  

 1.Gün Programı
10.00- 11.00  Levent KARADAĞ, TBD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı
“Proje Yönetim Metodolojilerine Karşılaştırmalı Bir Bakış ve Projeye Göre Metodoloji Seçimi”
11.00-11.15   Ara
11.15-12.00  Fatma YÜKSEL – Eğitim Uzmanı, Yönetim Danışmanı
“Projelerde Motivasyon ve Stres Yönetimi”
12.00-13:00 Yemek arası  
13.00-14.30 Gökhan Nalbant – Marmara Üniversitesi, Proje Yöneticisi
“Yazılım Projelerinde Aktivitelerin Yönetimi “Plan, Risk ve Sorun Takibi”
14.30-14.45 Ara
14.45-15.45 Ceyda Akaydın – Avukat
“Yazılım Projelerinde Sözleşme Yönetimi”
15.45-16.00 Değerlendirme ve Kapanış
 

2.Gün Programı
10:00-11:00 Serdar Günizi – Citibank, EMEA Bireysel Teknoloji Plaform Müdürü
“Yazılım Projeleri Neden Başarısız Olurlar? Nasıl Önlem Alınmalı?”
11.00-11.20 Ara
11.20-13.00 Aytaç Mestçi – İnternet Pazarlama Danışmanı, Eğitmen
“Yazılım Projelerinde Risk Yönetimi”
13.00-14.00 Yemek
14.00-15.30 Fatih Emiral – BTRisk, Direktör
“Yazılımda Güvenlik, Fatih Emiral”

Katılım

Seminer notları, ikram ve program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. Önceden kayıt olmak gerekmektedir. TBD Üye katılım bağış bedeli 80 TL TBD Üyeleri dışında katılım bağış bedeli 160 TL. Eğitimlere günlük katılım olabilmektedir. Ödemeler için hesap no: Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 343544

 

Başvuru

TBD İstanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: ist@tbd.org.tr Adres: Kurbağalıdere Cad. Ali Ruhi Sok. No:2 Kat: 3 Hasanpaşa, Kadıköy

 

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları

  1. Üyelik Başvuru Formu 
  2. İki adet resim 
  3. 60 TL yıllık üyelik bedeli

 

Eğitimcilerin Özgeçmişi

Levent KARADAĞ

1986 yılında A.Ü. Fen Fakultesi’nde öğrencilerin bilişim uygulamalarına destek amacıyla bilişim hayatına başlayan Levent Karadağ, ülkemizde ulusal ve uluslar arası firmalarda yazılım geliştirme, proje lideri, proje yöneticisi, bilgi sistemleri yöneticisi, iş geliştirme yöneticisi pozisyonlarında tam ve yarı zamanlı olarak çalışmıştırE-Teknoloji.com E-Dönüşüm Portalında proje koordinatörlüğü görevlerini sürdürmekle birlikte Boğaziçi Eğitim Kurumu başta olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında Proje Yönetimi, İnternetten Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi eğitimleri vermektedir.   Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nde Yönetim Kurulu Başkanı olup Eğitim ve Proje Yönetim Çalışma Gruplarını kurmuştur.  Karadağ,  50 civarına yazılım, hizmet ve sivil toplum projelerinde yöneticilik yapmıştır.  İnternet ve pazarlama adlı kitabın eş yazarı olan Karadağ,ülkemizin önde gelen proje yönetim organizasyonlarında program kurulu üyeliği ve çok sayıda paneller düzenlemiştir. 

Fatma YÜKSEL

1968 yılında doğdu. 1985 yılında İstanbul Kız Lisesinde orta ve lise eğitimini tamamladı. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden iyi dereceyle mezun oldu. Tasarımcı  olarak Kamyon Üstü Hidrolik vinç tasarladı. İmalat sürecini yönetti. Otomotiv sektöründe İmalat müdürü olarak görev yaptı. Bu sektördeki uygulamalar hakkında yönetimindeki çalışanlara eğitimler verdi. 1996 yılında Mess Eğitim Vakfında Eğitim uzmanı olarak göreve başladı. 2001 yılına kadar 100 ü aşkın işletmede yaklaşık 10. 000 kişiye 2500 saat, eğitim verdi.  Yöneticilere ve işçilere yönelik ,  Sürekli Gelişme (Kaizen),Problem Çözme Teknikleri (uygulamalı), İstatistiksel Proses Kontrol, Hata Türü ve Etkileri Analizi(FMEA), Takımda problem çözme, Kalite Çemberleri (Arçelik,Volkswagen,Askam) , Proje yönetimi konularında eğitim programlarını geliştirdi ve işletmeden alınan örneklerle uygulanmasında danışman olarak rehberlik etti. 1996-2000 yılları arasında AÖF Yönetim ve organizasyon bölümden mezun oldu.

Gökhan NALBANT

Marmara Üniversitesi araştırma projeleri ile bilişim alanında proje çalışmalarına başlamış ve daha sonra özel sektörde çeşitli firmalarda bu konudaki çalışmalarına devam etmiştir. Andersen Consulting, Arthur Andersen gibi uluslararası firmalarda teknoloji yönetimi ve bilişim projelerinin yönetimi üzerine çeşitli yerel ve uluslararası projelerde yönetici olarak görev almıştır. Yazılım geliştirmeden uygulama yazılımlarının kurumsal ortamlara yerleştirilmesine kadar olan çeşitli projelerde strateji belirleme, teknoloji seçimi, fizibilite çalışmaları, süreç tasarımı, proje yönetimi, insan kaynakları yönetimi alanlarda çalışmalar yapmıştır. Veritabanı yönetiminden nesne yönelimli programlamaya kadar çeşitli teknik konularda uzmanlıklara ve farklı platformlara ait donanım ve yazılım deneyimlerine sahiptir. Bilişim projelerinin yönetimi konusunda metodoloji ve araçlar geliştirme konusunda uzman olan Dr. Gökhan Nalbant, halen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde ğretim görevlisi olarak bilişim konularında teknolojik ve yönetim ağırlıklı dersler vermekte ve uygulamaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Ceyda AKAYDIN

Avukat Ceyda Akaydın, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Master öğrenimini İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında İnternet Ortamında Telif Hakları konulu tezi ile 2004 yılında tamamladı. Doktora eğitimine halen İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında Bayilik Sözleşmeleri konulu Doktora tezini hazırlayarak devam ediyor. 2002-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. Avukat Ceyda Akaydın özellikle Bilişim Hukuku, Telif Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanlarında Danışmanlık ve Eğitim faaliyetleri sürdürmektedir. Bu konuda Akademik ve popüler dergilerde yazılar yazmakta. Evli ve bir çocuk annesi olan Akaydın Serbest Avukatlık yapmaktadır.

Serdar GÜNİZİ

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği bölümünden 1991 yılında mezun olan Günizi, SabancıÜniversitesinden İşletme Yüksek lisans derecesini almıştır. Sabanci Üniversitesi MBA danışma kurulu ve TBDİstanbul Yönetim Kurulu üyesidir. 1968 doğumlu, evli ve bir kız çocuk sahibidir. Arçelik ve Citibank’ta çeşitli görevlerde bulunan Günizi, Citibank’ta Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi bireysel teknoloji platform bölümünden sorumlu, Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. IT stratejileri, yönetişim (IT Governance), proje yönetimi ve servis yönetimi (Service Management) konusunda uzman olan Günizi, bu konularda çeşitli makaleleri ve sunumları vardır.

Aytaç MESTÇİ

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümünü bitirdi. Eğitiminin ikinci yılında sektör içindeki değişik firmalarda çalışmaya başladı. Web tasarımı, ürün satış ve raporlama alanlarında değişik firmalarda görev aldı. Profilo Telra Firmasında  intranet yöneticiliği, DAS firmasında Ürün Departmanı Yöneticiliği,  ComputerWorld dergisinde e-medya koordinatörlüğü ve alanda web sitesi projesinin yapılandırılması, alt yapısının oluşturulması ve yönetilmesi ve köşe yazarlığı,webdergi.com sitesinin e-medya direktörlüğü, ONNOVA firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve İş geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2005 yılında kurmuş olduğu TiMNET – TiMfuture firmaları ile Türkiye İnternet Reklamcılığı sektörüne internet reklamcılığı hakkında alt yapı bilgilerini ve interaktif medya planlama hizmetlerini sürdürdü. 2005 yılında sektöre kazandırmış olduğu Türkiye İnternet Raporu 2005 isimli rapor medyanın birçok kesiminden ilgi gördü. Beykent Üniversitesinde eğitmen olarak görevine devam ederken E-ticaret sektöründe hizmet veren farklı alışveriş sitelerine danışmanlık vermeyi ve firmalara eğitimler vermeyi de sürdürmektedir. 

Fatih EMİRAL

2009 yılında BTRisk’i kuran Emiral 2002-2009 yılları arasında Deloitte Kurumsal Risk Hizmetleri bölümünde Bilgi Teknolojileri Kontrolleri Denetim ve Danışmanlığı yapmış, Bilgi Güvenliği hizmetlerini geliştirmiş ve yönetmiştir. Önceki deneyimlerine aşağıdakiler örnek verilebilir:

  • Ağ ve Web uygulaması güvenlik denetimleri,
  • CobiT tabanlı BT süreç denetimleri ve ISO27002 tabanlı bilgi güvenliği süreç denetimleri
  • ISO 27001 temelli Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi danışmanlık hizmetleri
  • BDDK, BTK ve SOX düzenlemeleri için Genel Bilgisayar Kontrolleri ve Bilgi Güvenliği uyum danışmanlık hizmetleri
  • ERP uygulama kontrolleri denetimi
  • Bilgi güvenliği ve BT denetim eğitimleri
  • Suistimal denetim ekipleri için adli bilişim desteği

1996-2002 yılları arasında bankacılık sektöründe uygulama geliştirme ve sistem yönetimi alanlarında 5 yıl hizmet vermiştir. Emiral 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü’nden mezun olmuş, çalışma hayatı sırasında 2002 yılında Marmara Üniversitesi’nden Bankacılık Yüksek Lisans’ını almıştır.

Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.