Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitimi

Share

Scrum müşteri isteklerine daha hızlı cevap verebilen, esnek, kalitesi yüksek yazılımlar üretilebilmesine olanak sağlayan popüler bir yazılım geliştirme yönetimsel altyapısıdır. Bu eğitimin amacı, Scrum’ın temellerini katılımcılara örnek proje üzerinde uygulamalı olarak aktarmak ve katılımcıların Scrum konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.             

Eğitimin Faydaları:

* Tüm dünyanın uygulamakta olduğu, başarıları kanıtlanmış Scrum yazılım proje yönetimi yaklaşımı konusunda uzmanlaştırması.
* Yazılım projelerinde başarıyı, hızı, esnekliği ve kaliteyi arttırmak için gereken tekniklerin öğrenilmesi.                               
* Agile ve Scrum alanındaki en önemli sertifikasyonlardan olan PSM I (Professional Scrum Master I) sertifikasyon sınavına hazırlanılması.                              

Eğitimin İçeriği:

Scrum’ı başarıyla uygulayabilmek için öncelikle Scrum altyapısının anlaşılması gerekmektedir. Bunun için eğitim boyunca katılımcılar ekipler halinde aktif bir şekilde bir proje üzerinde Scrum’ı uygulayarak ilerleyecekler ve de aşağıdaki konular hakkında bilgi sahibi olacaklardır.                               

Scrum Altyapısı

Scrum, Scrum’daki roller ve sorumlulukları, kurallar, prensipler, toplantılar, geri bildirim ve kontrol mekanizmaları, çıktılar.

Scrum & Agile

Scrum’ın temelleri, Scrum’ın Agile içindeki yeri ve mevcut konumu, Scrum’ın kazandırdığı değer, üretkenlik artışı ve temelindeki ‘self-organization’ pratiği.

Scrum’da Planlama

Product Backlog yönetimi, Release planlaması, Sprint’leri planlama, proje gereksinimlerini etkin bir şekilde ifade edebilme, Task’lerin oluşturulması.

Scrum’ın Sağlıklı Bir şekilde Sürdürülebilmesi

Scrum adaptasyonu ve geçiş sürecinde yapılma ihtimali olan yanlışlar, bu yanlışlardan kaçınma yolları, adaptasyon sürecinde karşılaşılabilecek diğer zorluklar.

Scrum’a Başlamak

Eğitim sonrasında Scrum’ı hayata geçirmek için adımlar.                                   

Eğitmen:

Mehmet Yitmen

Kimler Katılmalı:

Uluslararası Sertifikalı Agile & Scrum Eğitimi mevcut yazılım geliştirme süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda Scrum konusunda bilgi edinmek isteyen ya da Scrum uygulamakta olan tüm organizasyonlara yöneliktir.                                       
Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri, ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir. Bu eğitime katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.                                       

Başvuru:

Rezervasyon için: Zeynep Yüzgüç
tel: +90 212 268 78 40
email: egitim@acm-software.com

Bilgi:

Eğitim dili Türkçe’dir. Katılım 25 kişi ile sınırlıdır ve 25 Mayıs’a kadar erken kayıt avantajı bulunmaktadır.                           

Yer: Point Otel Barbaros

Share
Tags:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.