Türkiye İş Analizi Raporu

Share

ba-works2

Geçtiğimiz günlerde BA-Works tarafından Çırağan Sarayı’nda düzenlenen BAistanbul Konferansı’nda iş analizi alanındaki Türkiye’nin ilk raporu olan “Türkiye İş Analizi Raporu” sonuçları açıklandı. BA-Works yönetici ortaklarından Pınar Cinali’nin sunumu ile açıklanan raporda sektöre dair elde edilen birçok çarpıcı sonuç tartışıldı.

Farklı sektörlerden yüzlerce uzman ve profesyonelin katılımı ile hazırlanan raporda diğer sektör anketlerinden farklı olarak iş analizi ve IT birlikteliğine odaklanıldı. Alınan sonuçlarda katılımcıların %43’lük kısmının banka & finans sektöründe görev yapmakta olduğu görüldü.

Konferanstaki panel oturumlarından birinin konusunu olan inovasyon iş birimlerinin IT ekiplerinden beklentisi olarak rapor sonuçlarında da yer aldı. Rapora göre IT ekiplerinin gelecekte CRM, big data ve iş zekası alanlarındaki projelere ağırlık vereceği elde edilen diğer sonuçlar arasındaydı.

Ayrıca anket katılımcılardan %78’si iş analizi ekiplerinin verimliliğini arttırmak için iş analisti kadrosunu büyütmek yerine iş analizi eğitimleri ile ekibin yetkinliklerini arttırmanın ve metodoloji kullanımının daha faydalı olacağını düşünmekte.

Sektörün nabzını tutan Türkiye İş Analizi Raporu’nun tamamını pdf olarak yandaki resimden indirebilirsiniz.

ba-turkiye-raporu

Alıntıdır: BA-Works

Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.