Netaş Probil’i Satın Aldı

Share

photo_25082011183352_1107

Türk telekomünikasyon sektörünün önde gelen şirketlerinden Netaş, bilgisayar ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Probil ile bugün satın alma sözleşmesi imzaladı.

Netaş ile Probil arasında geçtiğimiz mayıs ayında başlayan görüşmeler olumlu sonuçlanmıştı. Netaş bugün, Probil’le şirket hisselerinin tamamının satın alınmasına yönelik “Hisse Devir Sözleşmesi”nin imzalandığını duyurdu. Netaş Probil’i bünyesine katarak, sistem entegrasyonu alanındaki büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmış olacak.

Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay satın alma sürecini ile ilgili yaptığı değerlendirmede Probil’in Netaş’a sağlayacağı katkıları şu şekilde özetledi: “Netaş’ın iletişim teknolojilerinde sahip olduğu ciddi deneyim, mühendislik ve ArGe gücünü, Probil’in kurumsal pazarda geliştirdiği yetkinliklerle birleştirmekten son derece mutluyuz. Satın alma operasyonu, son 5 yıldır yılda ortalama %20 büyüme başarısı gösteren, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı şirketlerine yüksek teknoloji iletişim çözümleri sunan Netaş’a pek çok farklı sektörde yeni açılımlar sağlayacak. Her biri kendi alanında son derece dinamik ve inovatif iki şirketin yaratacağı sinerjiyle, Türkiye’de ve bölgede sistem entegrasyonu alanında en büyük oyuncu olma hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

Probil Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gürsoy ise yaptığı açıklamada, “Satın alma operasyonu sonucunda, Türkiye’de kendi alanının en başarılı şirketlerinden Netaş ve Probil’in, ortak hedefler doğrultusunda güçlerini birleştirmesinden memnuniyet duyuyorum. Bundan sonraki süreçte, müşterilerimize çok daha geniş bir yelpazede uçtan uca çözümler sunacağız.” dedi.

Netaş’ın, satın aldığı Probil hisselerinin devri, Rekabet Kurumu’nun onayının ardından gerçekleştirilecek.

Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.