CIO dergisi Türkiye de

Share
CIODünyanın en büyük teknoloji yayıncılıgı firması IDG tarafından 21 yıldır yayınlanan CIO dergisi artık Türkiye’de. CIO, IDG’nin Turkiye lisansörü DÜNYA Şirketler Grubu tarafindan 1 Mart 2010’da yayınlanmaya başlayacak.


CIO dergisi IT ve iş dünyasının karar verici aktörlerine, gerçek dünyada diğer kurumlarda calışan meslektaşlarının işleri nasıl yaptıklarını ve başarılarının perde arkasını gösterecek. Dünyanın 36 farklı ülkesinde IT yöneticilerine rehberlik eden CIO dergisi, karar vericilerin kurumsal teknolojiler konusunda güvendikleri ender yayınlardan biridir.

Derginin çıkışı ile birlikte www.cio.com.tr web sitesi de yayın hayatına başlamiş olacak.

CIO hakkında detaylı bilgilere www.cio.com.tr adresinden ulaşabilir, 1 Mart’ta yayına çikacak olan ilk sayısıyla ilgili konu başlıkları ve içeriği ise asağıda inceleyebilirsiniz;

Kapak Konusu

Bilgiyi Yönetin
Kurum içi portal çözümleri sayesinde çalışanlar tek bir ekran üzerinden işletmenin tüm bilgisine ulaşabiliyor. Kapak konumuzda Türkiye’nin önde gelen kurumlarına, dahili bilgi yönetimi ve kurum içi portal çözümleri ile sağladıkları yönetim avantajlarını sorduk.

Araştırmalar

Müşteri daha fazla bilgi istiyor
Tüketiciler perakendecilerin daha fazla interaktif olmasını istiyor. Yeni yapılan araştırmaların sonuçları ve Türkiye’de perakendecilerin konuya yaklaşımını araştırdık.

Mobil uygulamalar ne kadar eder
Yeni nesil mobil cihazlar için geliştirilen uygulamaların ücretleri giderek artıyor. İyi bir uygulama ne kadar eder?

İnovasyon

Gerçek Zamanlı Arama
Google ve Bing kapışırken yeni rakipler ve kavramlar da ortaya çıkıyor. “Gerçek Zamanlı Arama” rekabetin şartlarını değiştirebilir mi?

Yönetim & Liderlik

CIO Paradoksu
Her işe yeni başlayan CIO “enkaz devraldım” diyor. Kurum kültürü ve yönetim konusunda CIO’ların kat etmesi gereken çok mesafe var.

Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.