BS ISO 22301 Geliyor

Share

Uzun bekleyiş nihayet sona erdi. İş Sürekliliği Yönetimi konusunda en çok beklenen uluslararası standardın yayınlandığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. BS ISO 22301, İş Sürekliliği Yönetimi (İSY) konusundaki temel noktaları tanımlıyor ve işletmenize İş Sürekliliği Yönetimi temelleri konusunda rehber olmaya hazırlanıyor. Bu standart, paydaşlarınız nezdinde işletmenizin tam anlamıyla hazır olduğunu garanti etmenizin yanısıra, gerek iç ve gerekse de dış müşterilere karşı beklentileri karşılayabileceğinize dair kesin güven sağlamaktadır.

CMI yıllık değerlendirme anketi sonuçlarına gore, son 12 ayda işletmelerinde iş sürekliliği gerekliliklerini hayata geçiren yöneticilerin % 81’i , sorunların etkin bir şekilde azaldığını söylediler. Özetle, İş Sürekliliği işe yaramaktadır.

BS ISO 22301 aşağıdaki gereklilikleri tanımlar:
• İşletmenizi etkileyen önemli faktörleri belirleyin.
• İşletmenizin ihtiyaçlarını ve amaçlarını anlayın.
• İş Sürekliliği Yönetim Sisteminizi, kurun, uygulayın ve koruyun.
• Beklenmeyen olaylara karşı işletmenizin tüm kapasitesini ölçün.
• İş Sürekliliği Yönetimi Politikası ile aradaki tutarlılığı garanti edin.

Eğer beklenmedik iş kesintileri sizin işletmenize göre değil ise, BS ISO 22301 uygulamak sizin için en iyi seçenek olacaktır. Standart, en beklenmedik durumlarda dahi iş fonksiyonlarınızın devamlılığını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi edinmek için ISO 22301 konulu BSI çalıştayına kaydolabilirsiniz.

Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.