BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Eğitimi

Share
TBDArabanızı, işyerinizi, evinizi sigortayla güvence altına aldınız. Peki işinizi, şirketinizi ismini güvence altına aldınız mı? İş Sürekliliği gerçek anlamda işinizin devamının güvencesidir.

BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi standardı
• 25999 Standartı nedir?
• 25999 Standartı nasıl uygulanır?

İş Sürekliliği Amaçlı Risk Belirleme Yöntemleri
• Nedir, ne değildir
• Sektörde farkındalık durumu
• Anket
• Analiz
• Risk formülü
• Birimlerin öne çıkma hevesleri
• Uluslararası standartlarda ve kanunlarda aranan özellikler

Kurumlardaki İş Sürekliliği Uygulamaları
• Kurumlar arasındaki farklılıklar
• Planlamada oluşturulan dokümanlar
    o BCP
    o DRP
    o Alternatif lokasyonlar
• Güncelleme organizasyonu
• Performansa yansımalar
• Kurumlarda karşılaşılan güçlükler

Katılım
Katılımcılara Seminer notları ve katılım sertifikası sunulmaktadır. Katılımcıların önceden kayıt olmaları gerekmektedir. TBD Üye katılım bağış bedeli 40 TL, TBD Üyeleri dışında katılım bağış bedeli 80 TL (özel statülü dernek makbuzu)
Ödemeler için hesap no: Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi
IBAN No: TR180006400000111660343544

Başvuru ve Eğitim Yeri
TBD İstanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: ist@tbd.org.tr
Adres: Kurbağalıdere Cad. Ali Ruhi Sok. No:2 Kat: 3 Hasanpaşa, Kadıköy

EĞİTMENLERİN ÖZGEÇMİŞİ
BETÜL ERTEM YILDIZ
Lisans Eğitimini 1992 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini 2005 yılında İTÜ Bilim Teknoloji ve Toplum Bölümünde tamamlamış olup Doktora eğitimine ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları Bölümünde devam etmektedir. Karya Bilişim’de Yönetim Sistemleri Danışmanı, Denetçi ve Eğitmen, Microsoft Bilişim Hizmetleri A.Ş.’de Teknik Müşteri Temsilcisi, Microsoft Bilişim Hizmetleri A.Ş’de Uzman Danışman, İntegra Yazılım A.Ş’de Veritabanı Proje Danışmanı, NTTI-Bilvak A.Ş’de Yazılım Mühendisi görevlerinde bulunmuştur. Çalışmalarını “Bilgi Güvenliği” konusunda yoğunlaştırmış olan Yıldız, BT’de Kurumsal Yönetişim – Risk Yönetimi – Uyum (GRC) konusunda danışmanlık ve eğitim vermektedir.

DİLEK GÜREL
İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Dilek Gürel profesyonel yaşamının büyük bölümünü bankalarda ve İş Sürekliliği Planlaması konusunda değerlendirmiştir. Acil ve olağanüstü durumlarda iş devamlılığını sağlamak amacıyla, diğer birimlerle ve üst düzey yönetimle koordinasyon ve işbirliği içinde planlama yapmış, planların güncel olmasını ve test edilmesini sağlamıştır. Birimle ilgili tüm çalışmaların yürütülmesinde aktif rol almış, çalışmalar tamamlandıkça tüm bankaya duyurulmasını sağlamış, banka içindeki tüm birimler için eğitimler hazırlamış, eğitim vermiş, çalışanlardan birim ve çalışmaları hakkında gelen tüm soruları cevaplamış ve bilgi vermiştir. Daha sonra bu birikimini diğer sektörlere de taşımıştır. Lojistik sektöründe iş sürekliliği planlaması, otomotiv ürünleri sektöründe süreç yönetimi ve denetimi ile bilgi sistemleri yönetim sistemi oluşturulması projelerini yürütmüştür. Danışmanlık verdiği ve proje yöneticiliği yaptığı uzmanlık alanları arasında süreç yönetimi ve denetimi, risk yönetimi, iş sürekliliği yönetimi, bilgi güvenliği ve bilişimde kalite yönetimi sayılabilir.

BURAK BESTEL
İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimi almış olan Burak Bestel, Innova öncesinde Symantec, Navigator, Deloitte gibi danışmanlık şirketlerinde ve çeşitli bankalarda Profesyonel Hizmetler Ülke Yöneticiliği, Bilgi Güvenliği ve BT Kalite Yöneticiliği, Danışmanlık, Denetçilik ve Müfettişlik görevlerinde bulunmuştur. Aralarında yabancı şirketlerin, ulusal grupların ve kamu kuruluşlarının da yer aldığı yüzden fazla kurumda, resmi denetimler gerçekleştirmiş, SOX, BDDK ve BTK gibi kanun ve yönetmeliklere uyum projelerinde yer almış, uluslararası geçerliliği bulunan standartlarla ilgili eğitimler vermiş, bilgi güvenliği danışmanlığı yapmış, yeni kurulan bölümlerin süreç ve organizasyonlarını oluşturmuş, ihtiyaç analizlerine göre önceliklendirilmiş yol haritalarını belirlemiş, güvenlik ve süreklilik sağlayan ürünlerin kurulum projelerini yönetmiş, şirket satın alımları için değerleme ve durum tespit raporlaması yapmıştır.

Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.