Amaç

Her ne kadar IT standart ve framework’leri Dünya çapında ciddi bir şkilde dikkat çeksede bu konuda özellikle business kanadında ciddi bir direnç var. Özellikle dengesiz bir enflasyon ve tahmin edilebilirliği düşük bir ekonomiye sahip ülkemizde yönetim kurulları halen IT’yi bir gider kaynağı olarak gördüklerinden gereken önemi vermemekteler (ne mutlu ki istisnalarımız var).

Bu kapsamda hem bu konunun ciddiyeti ve yaratacağı katma değeri göstermek hem de bu konu üzerinde kariyerlerini geliştiren ilgili, araştırmacı, paylaşımcı ve hatta innovatif IT profesyonellerini bir araya getirmek, bilgi ve deneyim paylaşımını gerçekleştirmek, yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi vermek amacıyla böyle bir blog sitesi oluşturmaya karar verdim.

Özellikle deneyim konusunda paylaşımı siz değerli ISF üyelerinden rica ve temenni ederim.

Aslında biz ITGovernance profesyonelleri olarak her birimiz belli miktarlarda bilgi, deneyim, fikir ve haber birikimine sahibiz. Her birimizin kişisel sahip olduğu bu bilgi birikimi diğerlerinkiyle ortak olduğu noktalar olmasına rağmen çoğunlukla farklı(sadece kişiye ait) oluyor. İşte ISF Network’ünün var oluş amacı bu kişiye özgü bilgiyi  paylaşıma sunmak.

Bu nedenle sitenin kurucu olarak bu blog’u kendime adamadım. Güvenlik, kayıt ve görsellik gibi site yönetimi dışında bende bu blog’un sizin gibi bir editorüyüm.

Blog’da yer alması gereken konular ISF Hakkında başlığı altında belirtilmiştir.

Saygılarımızla
Celil ÇİYNEKLİ
ISFramework.com Kurucusu

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.