Kurucu Hakkında

Merhaba ISF Okurları ve Yazarları,

Ben Celil ÇİYNEKLİ. 1990’larda tanıştığım IT dünyasında profesyonel hayata 1998 yılında girdim. Programcılıkla başladığım bu sürecin son yıllarında IT Governance/management ve Business Technology Optimization başlıkları ile ilgilendim. ITIL, Cobit, SERVQUAL, IT Balanced Score Card gibi IT servis/kalite/yönetim/performans,  model ve standartları üzerinde hem profesyonel hem de kişisel çalışmalar gerçekleştirdim.

Kariyer gelişimimde sahip olduğum bilgiyi resmileştirmek için Cobit, ITIL, ISO9001 Internal Auditor sertifikalarını aldım. Hedefte CGEIT, ITIL v3 var.

Amacım ; iş(business) kanadının hedefleri, firmanın dar bütçesi, nihai müşterinin taviz vermez hizmet sürekliliği anlayışı altında sıkışmış, bunlara ek olarak gelişen teknoloji ve mevcut asetlerin çıkardığı problemler ile savaşan IT için, taktik ve stratejik oyun planlarını kurmak, insan faktörünü unutmadan en yüksek verimlilikte yönetmek, IT’yi iş kanadı için stratejik bir ortak, kurum için hedeflere ulaşmada lokomotif hizmet birimi haline getirmektir.

Bu konuda elimizde tek bir oyun veya disiplin olmadığı gibi her şirketin kültürü de sektörü de birbirinden farklıdır. Bu nedenle belirttiğim hedeflere ulaşım ancak başkaları tafından denenmiş ve başarılı olmuş deneyimler (Best Practices) ile mümkün olabilir.

Bu nedenle …
Hedefim ; En iyi pratikleri en iyi şekilde anlamak ve bunları kurumun yapısına kültür, sektör,rekabet ve insan gibi parametreleri göz önünde bulundurarak nasıl entegre edileceğini en iyi şekliyle bilmektir.

Şu söz klasik olmasına karşın hakikaten önemlidir ; Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gideceğininde önemi yoktur.

Profilimin tamamına View Celil ÇİYNEKLİ's profile on LinkedIn, XING veya  adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Mail için: director@isframeworks.com

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.